Ви є тут

Що таке "інтерактивна дошка" і для чого вона потрібна?

Пристрій, який ще десять років тому вважався дивом техніки та привілеєм пари зразкових приватних шкіл, сьогодні використовується для викладання різних предметів: від біології до математики та іноземних мов. Інтерактивна дошка комплект поступово стає не просто модним аксесуаром чи привабливою іграшкою, а невід'ємною частиною навчального процесу.

Що таке інтерактивна дошка?

Насправді це великий сенсорний екран, що використовується разом з комп'ютером і проектором. Зображення з комп'ютера проектується на дошку, після чого можна працювати з усіма комп'ютерними програмами, не відходячи від неї. Спеціальне програмне забезпечення розширює можливості користувача: від звичайного малювання по віртуальній поверхні до додавання інформації та об'єктів, знайдених в інтернеті, створення презентацій, демонстрації дослідів та роботи з відеофайлами.

Як працювати з інтерактивною дошкою?

Після підключення дошки до комп'ютера та проектора достатньо торкнутися поверхні стилусом або пальцем, щоб розпочати роботу. Залежно від програмного забезпечення та тих завдань, які ставить перед собою користувач, освоєння всіх функцій може вимагати більшого чи меншого часу, але базовий принцип роботи інтуїтивно зрозумілий і не вимагає спеціальної підготовки. Використовуючи дошку, можна відкривати файли та програми, що знаходяться на комп'ютері, працювати з інтернетом, робити позначки поверх зображень, вебсайтів, карт та інших об'єктів і, зрозуміло, створювати власні віртуальні презентації та уроки.

Які переваги використання інтерактивної дошки у школі?

Щоб зробити навчальний процес максимально ефективним, важливо задіяти основні сенсорні системи людини - зорову та слухову Сучасне покоління школярів, що виросло на комп'ютерах та смартфонах, звикло до візуальної подачі інформації, тому інтерактивна дошка не просто приверне їхню увагу, а й допоможе краще зрозуміти та запам'ятати матеріал .

Інтерактивна дошка дозволяє учням торкнутися картинки, щоб вибрати правильну відповідь або вирішити завдання, змоделювати хімічний досвід або знайти потрібний об'єкт на карті. Все це робить інформацію наочнішою, створює творчу атмосферу на уроці, стимулює групові обговорення.

У свою чергу, викладачі, використовуючи інтерактивну дошку, можуть експериментувати зі стилями навчання, орієнтуватися на потреби різних вікових груп та легше знаходити потрібну інформацію. При цьому набагато зручніше створювати свою методичну базу, зберігаючи ілюстративні матеріали (текстові та мультимедійні файли, таблиці, діаграми, зображення з інтернету, географічні карти та ін.) та адаптуючи їх для різних аудиторій. Такі «заготівлі» допомагають підтримувати швидкий темп уроку, оскільки викладачеві не потрібно витрачати час написання великих обсягів тексту на дошці.

Усі матеріали учні можуть зберігати та роздруковувати, щоб повернутися до них вдома чи наступних заняттях, вивчити пропущений матеріал, перевірити знання.

Як вибрати інтерактивну дошку для школи?

Слід пам'ятати, що в класі завжди знаходиться багато дітей, тому поверхня дошки повинна бути міцною та довговічною, стійкою до подряпин та механічних пошкоджень. Ще одна необхідна вимога до поверхні - матовість, щоб уникнути стомлювальних зір відблисків. Такими властивостями володіє інтерактивна дошка TechnoBoard 82. Вона стане незамінним помічником під час проведення уроків та додаткових навчальних занять для різних вікових груп – від дитячого садка до вищого навчального закладу.

Розмір дошки повинен бути великим, тому що багато школярів страждають на короткозорість (рекомендована діагональ - 78-82 дюйма).

І, зрозуміло, особливу увагу потрібно приділити якості програмного забезпечення, оскільки саме від нього залежить ефективність роботи викладача та його учнів.

lawerslist.ru www.vitaebonorum.ru
2980a246beeea29e41d9365285669cec